TRATM, 3 aşamalı kompresör modelidir. TRATM serisi, döner vidalı kompresörlere göre enerji ve yer tasarrufu, düşük bakım ve kolay kullanım avantajları sağlar.

Piyasaya sürüldüğü 2009’dan beri TRATM serisi, yaşam döngüsü maliyetini azaltarak önceden döner vidalı kompresör kullanmış olan müşterileri memnun etmeye devam etmektedir.

MODELLER VE TEKNİK BİLGİLER

Teknik özellikler
Motor Boyutu 210kW-500kW 280-666hp
Akış hızı 2.470-4.940 m3/sa 1.454-2.908 cfm
Tahliye Basıncı 0,2-1,1MPaG 30-160psig
Ölçüler Uzunluk 3.700-4.000 mm
Genişlik 2.000 mm
Yükseklik 2.000-2.200mm

GENEL BİLGİLER

TRATM serisi hava soğutucu, ana motor, kontrol paneli, dişli kutusu ve emme filtresi gibi önemli bileşenlerden oluşmakta olup tüm bu parçalar tek bir kompakt paket halinde bulunur. Bu basit tasarım sayesinde montaj alanı ve montaj süresi gereksinimi azalır. Yatar pedli mil yatağı ve özelleştirilmiş temel parçaların (pervane, difüzör) kullanıldığı sağlam dişli kutusu sayesinde ürün müşteriler için son derece güvenilirdir. Bu parçalar uzun ömür ve istikrarlı çalışma sağlayan aşınma önleme teknolojisine göre tasarlanmıştır.

By supplying the most suitable centrifugal compressors , IHI can contribute to energy saving for your plant, as well as reducing life cycle cost dramatically.

IHI has more than 1,500 aero parts design for the most optimized centrifugal compressors to meet customers’ requirements. The aerodynamic design has been analyzed by Computational Fluid Dynamics (CFD) method, same as we use when designing jet engines and turbo chargers.

TRATM;serisi, döner vidalı kompresörlere kıyasla daha kompakt ve basit bir tasarıma sahiptir. Ayrıca, döner vidalı kompresörlerle mümkün olmayan orta basınç aralığında 3 aşamalı kompresyon olanağı sağlar. Kompresyon aşamalarının sayısının artması kompresörün soğutma performansını ve kompresyon verimliliğini artırabilir. TRATM;serisi, en uygun aerodinamik tasarımı sayesinde 2 aşamalı döner kompresörlere göre önemli maliyet tasarrufu sağlar.

IHI santrifüj kompresörler müşterilere %100 yağsız hava sağlar. Bunlar Almanya’daki bağımsız üçüncü taraf test merkezi TÜV tarafından basınçlı hava saflığı açısından en yüksek derece olan en son ISO8573-1 Sınıf 0 kapsamında yağsız olarak sınıflandırılmış olup, yağ kontaminasyonu riskini en aza indirir.