TRE serisi dünyanın en popüler santrifüj kompresörleri arasında bulunmakta olup Japonya’daki pazar payı %80’in üzerindedir. Aerodinamik tasarımı, az bakım gerektirmesi ve kolay monte edilmesi sayesinde TRE serisi müşterilere en uygun kompresördür.

MODELLER VE TEKNİK BİLGİLER

Teknik özellikler
Motor Boyutu 375kW-950kW 500-1.266hp
Akış hızı 3.600-10.550 m3/sa 2.118-6.209cfm
Tahliye Basıncı 0,2-1,6MPaG 30-230psig
Ölçüler Uzunluk 4.100-5.200mm
Genişlik 1.950-2.300mm
Yükseklik 2.000-2.800mm

GENEL BİLGİLER

IHI müşterilerin gereksinimlerini karşılamak üzere optimize edilmiş santrifüj kompresörler için 1.500’den fazla aero parçası tasarımı bulunur. Aerodinamik tasarım, jet motoru ve turbo şarjları tasarlarken kullandığımız Bilgisayarlı Akışkan Dinamiği (CFD) yöntemiyle tasarlanmıştır.

IHI, en uygun santrifüj kompresörleri tedarik ederek tesisinizin enerji tasarrufuna katkı sağlayabilir ve yaşam döngüsü maliyetini önemli ölçüde azaltabilir.

Halen dünya çapında çalışan 8.000’den fazla IHI santrifüj kompresör bulunmaktadır. IHI, dünyanın her yerindeki müşterilerin ihtiyaçlarına uygun olarak her bir müşterinin sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılayan santrifüj kompresörler geliştirme olanaklarını araştırmaktadır.

IHI, dünyanın önde gelen döner makine üreticilerinden birisi olarak jet motorları, turbo şarjlar ve kompresörler gibi farklı alanlara uyarlanmış tanınmış döner makine teknolojilerini sunmaktan gurur duymaktadır.

TRE serisi hava soğutucu, ana motor, kontrol paneli, dişli kutusu ve emme filtresi gibi önemli bileşenlerden oluşmakta olup tüm bu parçalar tek bir kompakt paket halinde bulunur. Bu basit tasarım sayesinde montaj alanı ve montaj süresi gereksinimi azalır. Yatar pedli mil yatağı ve özelleştirilmiş temel parçaların (pervane, difüzör) kullanıldığı sağlam dişli kutusu sayesinde ürün müşteriler için son derece güvenilirdir. Bu parçalar uzun ömür ve istikrarlı çalışma sağlayan aşınma önleme teknolojisine göre tasarlanmıştır

IHI santrifüj kompresörler müşterilere %100 yağsız hava sağlar. Bunlar Almanya’daki bağımsız üçüncü taraf test merkezi TÜV tarafından basınçlı hava saflığı açısından en yüksek derece olan en son ISO8573-1 Sınıf 0 kapsamında yağsız olarak sınıflandırılmış olup, yağ kontaminasyonu riskini en aza indirir.

“Her zaman müşterinin ihtiyaçlarına odaklanın!”
IHI santrifüj kompresörleri geliştirirken benimsediğimiz slogan budur.

IHI, üstün teknolojik avantajı sayesinde Japon santrifüj kompresör pazarında baskın güç olmaya devam etmektedir. IHI  tarIHI santrifüj kompresörlerin kalitesi önde gelen otomotiv, yarı iletken, demir ve çelik, rafineri, petrokimya, hava ayrıştırma ve gıda endüstrisi şirketlerinin katı gereksinimlerine göre şekillenmiştir.