TRX serisi IHI  endüstriyel hava santrifüj kompresörleri ürün portföyündeki en büyük modeldir. TRX serisi geniş aerodinamik tasarım seçenekleri, düşük bakım ihtiyacı ve kolay montaj özellikleriyle optimize edilmiş teknik özelliklere sahiptir.

MODELLER VE TEKNİK BİLGİLER

Teknik özellikler
Motor Boyutu 900kW-1.800kW 500-1.266hp
Akış hızı 9.500-20.000 m3/sa 5.591-11.772 cfm
Tahliye Basıncı 0,2-1,0MPaG 30-145psig
Ölçüler Uzunluk 4.100-5.200mm
Genişlik 1.950-2.300mm
Yükseklik 2.000-2.800mm
Ağırlık 8.300-13.500kg

GENEL BİLGİLER

TRX serisi hava soğutucu, ana motor, kontrol paneli, dişli kutusu ve emme filtresi gibi önemli bileşenlerden oluşmakta olup tüm bu parçalar tek bir kompakt paket halinde bulunur. Bu basit tasarım sayesinde montaj alanı ve montaj süresi gereksinimi azalır. Yatar pedli mil yatağı ve özelleştirilmiş temel parçaların (pervane, difüzör) kullanıldığı sağlam dişli kutusu sayesinde ürün müşteriler için son derece güvenilirdir. Bu parçalar uzun ömür ve istikrarlı çalışma sağlayan aşınma önleme teknolojisine göre tasarlanmıştır.

IHI , en uygun santrifüj kompresörleri tedarik ederek tesisinizin enerji tasarrufuna katkı sağlayabilir ve yaşam döngüsü maliyetini önemli ölçüde azaltabilir.

IHI müşterilerin gereksinimlerini karşılamak üzere optimize edilmiş santrifüj kompresörler için 1.500’den fazla aero parçası tasarımı bulunur. Aerodinamik tasarım, jet motoru ve turbo şarjları tasarlarken kullandığımız Bilgisayarlı Akışkan Dinamiği (CFD) yöntemiyle tasarlanmıştır.

“Her zaman müşterinin ihtiyaçlarına odaklanın!”
IHI santrifüj kompresörleri geliştirirken benimsediğimiz slogan budur.IHI üstün teknolojik avantajı sayesinde Japon santrifüj kompresör pazarında baskın güç olmaya devam etmektedir. IHI tarIHI  santrifüj kompresörlerin kalitesi önde gelen otomotiv, yarı iletken, demir ve çelik, rafineri, petrokimya, hava ayrıştırma ve gıda endüstrisi şirketlerinin katı gereksinimlerine göre şekillenmiştir.

IHI santrifüj kompresörler müşterilere %100 yağsız hava sağlar. Bunlar Almanya’daki bağımsız üçüncü taraf test merkezi TÜV tarafından basınçlı hava saflığı açısından en yüksek derece olan en son ISO8573-1 Sınıf 0 kapsamında yağsız olarak sınıflandırılmış olup, yağ kontaminasyonu riskini en aza indirir.